Ingezonden | ‘Petitie Tweede Kamer erken de Bildtse taal’

SINT ANNAPAROCHIE – De Stichting Bildts Aigene is vorige week een petitie gestart om de Bildtse taal alsnog erkend te krijgen. Doel is het verzoek voor erkenning op de politieke agenda te krijgen van de Tweede Kamer. ,,Zij moeten minister Plasterk ertoe bewegen zijn besluit, om het Bildts niet als minderheidstaal te erkennen, te heroverwegen.” Hieronder een ingezonden brief van de Stichting Bildts Aigene. Bildts Aigene leidt deze actie en wordt hierin ondersteund door het EBLT (Europees BurofoarLytse Talen). Wilt u ook tekenen? De petitie vindt u op hier. Petitietekst in het kort: Bilkerts zijn trots op hun taal en toch maken wij ons zorgen, want onze gemeente Het Bildt gaat aan het eind van het jaar op in de gemeente Waadhoeke. Fusies zijn zelden goed voor kleine talen als de onze. Om het Bildts goed te beschermen hebben onze gemeente én de provincie Fryslân vorig jaar gezamenlijk aan minister...

Lees verder »